KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE MECHANIK SEŘIZOVAČ
K nejžádanějším profesím na současném trhu práce patří Mechanik seřizovač se zaměřením na CNC obráběcí stroje. Proto je tento obor právem zařazen do celostátní soutěže České ručičky 2019, a to pod názvem KOVO Junior 2019 – Mechanik seřizovač.
Na Střední škole technické, gastronomické a automobilní Chomutov se 27. února 2019 konalo regionální kolo této soutěže, do kterého postoupilo osm žáků středních škol Ústeckého kraje. Žáci soutěžili ve dvou disciplínách, kterými bylo vypracování programu pro výrobu strojírenské součásti na CNC obráběcím stroji a dále měření strojírenských součástí.
Vítězem regionálního kola se stal žák Jiří Novotný z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední školy služeb a cestovního ruchu Varnsdorf. Jako druhý se umístil žák pořádající školy Josef Vostrý. Tito žáci zároveň postoupili do celostátního kola, které proběhne 12. – 14. března 2019 na Střední škole strojírenské a elektrotechnické v Brně.
Držme našim žákům palce, protože budou reprezentovat nejen svou školu, ale i Ústecký kraj.
 
< Zpět

Škola a sociální síť

Škola má na sociální síti Facebook vytvořen profil, kde naleznete zajímavé odkazy, informace a fotogalerie z aktivit školy.