AUTOMECHANICI Z ÚSTECKÉHO KRAJE SOUTĚŽILI
Dne 7. března 2019 se na Střední škole technické, gastronomické a automobilní Chomutov uskutečnilo regionální kolo celostátní odborné soutěže Autoopravář Junior 2019 v kategorii Automechanik. Soutěže se zúčastnilo 10 středních škol Ústeckého kraje vyučujících autoobory, které vyslali soutěžit celkem 19 žáků. Žáci soutěžili v teoretických znalostech z konstrukce a diagnostiky motorových vozidel. V praktické části soutěže diagnostikovali a odstraňovali závady na různých druzích vozidel.
A jak klání nejlepších autoopravářů dopadlo? Vítězem regionálního kola se stal žák Jiří Vondráček ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Roudnici nad Labem. Druhým v pořadí a taktéž postupujícím žákem do celostátního finále, které se koná v Servis Center ŠKODA AUTO a.s. Kosmonosy, je Ondřej Kalina ze SOŠ technické a zahradnické v Lovosicích. Úspěšně dokončil soutěž také žák Radek Baumgartl z pořádající školy, který se umístil na celkovém pátém místě.
Soutěž prokázala, že teoretická i praktická příprava žáků středních škol Ústeckého kraje je na dobré úrovni a žáci jsou dobře připravováni na své budoucí povolání.
 
< Zpět

Škola a sociální síť

Škola má na sociální síti Facebook vytvořen profil, kde naleznete zajímavé odkazy, informace a fotogalerie z aktivit školy.