Logistické a finanční služby 37-42-M/01

Výuka je realizována podle školního vzdělávacího programu: Logistické a finanční služby
Délka přípravy: 4 roky
Forma studia: denní
Místo výuky: Chomutov
Charakteristika: Žáci se během přípravy naučí vykonávat činnosti spojené s příjmem a výdejem poštovních zásilek na poštovní přepážce, s přepravou poštovních zásilek a zboží obecně, s prací na přepážce pošty, banky nebo pojišťovny. Nedílnou součástí přípravy je i ekonomické vzdělávání, kde se žáci naučí vykonávat činnosti spojené s chodem podniku, např. vedení podnikové administrativy, kalkulace cen, personální agenda, účetní agenda, nástroje marketingu a další. Během přípravy je též kladen důraz na komunikaci s klienty, a to jak ústní, tak i písemnou.
Možnosti uplatnění absolventů: Absolventi jsou kvalifikovaní středoškolští pracovníci, kteří zajišťují chod obchodní přepážky na poště, v pojišťovně nebo bance. Taktéž mohou odpovídat za přepravu zboží v přepravních společnostech a poštách. Uplatní se na poštách, bankách, pojišťovnách a přepravních společnostech. Taktéž se mohou uplatnit na obchodně ekonomických úsecích podniků všech typů. Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vyšších odborných školách nebo vysokých školách, obvykle pokračují ve studiu v oborech zaměřených na logistiku, poštovnictví, bankovnictví, pojišťovnictví nebo ekonomii.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
< Zpět na přehled čtyřletých oborů   
<< Zpět na přehled kategorií    

                                                                                      

 

Kontakt

 Název
 školy
 Střední škola technická,
 gastronomická
 a automobilní, Chomutov,
 příspěvková organizace
 Adresa
 Pražská 702,
 430 01 Chomutov
 Telefon 
 474 651 848,
 474 651 849
 E-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 www
 stránka    
 www.tgacv.cz  
 IČ
 18383696
 Datová
 schránka 
 753k9pg

Školní vzdělávací program oboru

Podrobnější informace o oboru jsou dostupné ve školním vzdělávacím programu. Tento dokument obsahuje profil absolventa, popis uplatnění v praxi, popis kompetencí, které absolvent získá během studia, metody, formy a organizaci výuky, přehled předmětů a obsah učiva.

  Dokument ŠVP
  je dostupný ZDE
.